Jdi na obsah Jdi na menu
 


AKTUÁLNÍ INFORMACE

  - 30.7. Pro nezájem cyklistů je cyklotaxi v provozu pouze pasivně. Pokud budete mít zájem o svezení, zavolejte nebo napište na 608 475 153 a povíme Vám, zda je to v požadovanou dobu možné, tj.zda jsou připravena vozidla a zda je k dispozici řidič. Omlouváme se za toto omezení služeb, samotné nás mrzí.

 

CYKLOTAXI

      Západní okraj Šumavy se na rozdíl od jihovýchodu s náhorními planinami vyznačuje značnou kopcovitostí a právě v Zelené Lhotě nalezneme možnost největšího stoupání, která vyplývá z titulu nejhlubšího údolí, o němž se zmiňuji již na úvodní straně.

      Z tohoto důvodu vznikla služba cyklotaxi na Prenet. Obdobně jako Vás na Pancíř i s kolem vyveze sedačková lanovka, na vrchol Prenetu je možnost vyvezení automobilem, a to dokonce za cenu nižší, než jaká je požadována u lanovky.

       Nástupní stanice je u nádraží, v těsné blízkosti Hotelu Zach se stinnou zahrádkou, (případně zcela pod kopcem, na křižovatce u hlavní silnice) a stanice výstupní pak před Hotelem Prenet na Vrcholu.

      Cyklotaxi je v provozu zpravidla každý víkend, v době prázdnin pak obvykle i přes týden, od 9 do 14 hodin, na objednávku či s trochou štěstí i v jinou denní dobu. Aktuální informace o provozní době budou vyvěšovány na této stránce, popř.jsou zjistitelné na telefonu provozovatele 608 475 153 (ideálně sms, ne-li sms, volat), kde je také možno jízdu objednat na jakoukoli netradiční hodinu.

      Cena je velmi příjemná, 100kč za 1-3 osoby, za čtyři osoby pak 120kč. Výjezd může být doplněn také historickým výkladem v ceně.

      Díky možnosti vyvezení se otevírají nečekané možnosti rodinám s dětmi či těm, kteří se nechtějí vyčerpat hned v prvním stoupání, popř. hodlají jezdit na kole a ne tlačit do kopce. Věřím, že tato informace Vám bude prospěšná.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář